Filter CINTROPUR NW400 6/4'' 25mcr

Kód: 4914
258,23 € –0 %
8936 filter cintropur nw400 6 4 25mcr
258,23 € –0 % 258,13 € / ks 215,11 € bez DPH
Do 14 dní
Môžeme doručiť do:
18.7.2024

Detailné informácie

Poradenstvo
Profesionálne poradenstvo
na trhu pôsobíme od roku 2010
Rodinná firma
Rodinná firma
ktorá má 14 rokov skúseností
Rýchlosť dodania
Rýchlosť dodania
tovar expedujeme do druhého dňa
Sklad
Veľké skladové zásoby
tovaru a materiálu

Podrobný popis

Mechanický filter Cintropur NW ...

 • Cintropur NW ... - extrémne nízka tlaková strata a to aj pri veľkých prietokoch a vysokom stupni filtrácie mechanických nečistôt. Cintropur NW má niekoľkonásobne väčšiu filtračnú plochu, čo má pochopiteľne za následok už spomínané nízke tlakové straty. 
 • K zníženiu tlakovej straty pri filtroch Cintropur oproti iným filtrom prispieva aj účinná dvojstupňová filtrácia. Mechanický filter Cintropur si totiž môžete predstaviť ako zapojenie cyklónového odlučovača (odstredivý separátor) v sérií s klasickým sitovým filtrom. Voda vstupujúca do filtra je skrutkovito natočenými lopatkami roztočená, a tak mechanické nečistoty (piesok, drobné kúsky kovov a pod.), nachádzajúce sa v roztočenom vodnom stĺpci, sú vďaka svojej vyššej mernej hmotnosti v porovnaní s vodou vytláčané odstredivou silou na vonkajší povrch rotujúceho vodného stĺpca, kde postupne klesajú dole a usádzajú sa v dolnej časti filtra.  
 • Vďaka vyššie popísanému efektu piesok a iné kaly zbytočne nezapĺňajú otvory sitového filtra, a tak nezvyšujú jeho tlakovú stratu, sú však zachytené a zo spodnej priehľadnej časti (možnosť vizuálnej kontroly) filtra sa odstránia pri pravidelnom odkalovaní. Ďalšie mechanické nečistoty, na ktoré cyklónový efekt nepôsobí (kúsky tesnení, gumy, vlasy, lupiny, hrdze a pod.), sú unášané pretekajúcou vodou na druhý filtračný stupeň, ktorým je sitový filter vytvorený z filtračného rukávu. 
 • Podľa zvolenej filtračnej schopnosti sa všetky nečistoty, ktorých rozmery sú väčšie ako filtračná schopnosť zvoleného rukávu, na ňom zachytia. Pribúdajúce zachytené nečistoty síce postupne zvyšujú tlakovú stratu filtra, avšak vzhľadom na už spomínanú veľkú filtračnú plochu nedôjde k ich zaneseniu tak skoro, ako je to pri iných filtroch. Po značnom zanesení filtračného rukávu, čo sa v praxi prejaví zníženým prietokom, rukáv jednoducho vymeníme za nový.

Jednoduchá inštalácia aj údržba

 • Ďalšia nesporná prednosť mechanického filtra Cintropur NW 32 v porovnaní s konkurenciou je používanie tesniacich O krúžkov. V praxi to znamená, že namontovaný mechanický filter Cintropur možno rozmontovať a následne zmontovať bez použitia nástrojov. O-krúžky majú totiž veľmi dobre tesniace účinky i pri malých prítlačných silách a z tohto dôvodu stačí napr. dolný odkalovací ventil či výpust alebo prípojné zaskrutkovanie filtra utiahnuť iba rukou! 
 • V prípade poškodenia nejakej časti mechanického filtra Cintropur nie je nutné kupovať celý filter, pretože tieto filtre sa dajú rozobrať na mnoho častí, pričom každá časť je dostupná ako náhradný diel. Filter Cintropur NW ... je určený na filtráciu vody s teplotou do 50°C a možno ho použiť pre maximálne prevádzkové tlaky 1,6 Mpa, t. j. nielen na filtrovanie studničnej vody (spravidla nižšie tlaky 2 až 4 bar), ale aj na filtrovanie vody z obecných vodovodov, kde sú tlaky niekedy aj vyššie ako 6 bar. 
 • Filter Cintropur je vyrobený z kvalitného syntetického materiálu, ktorý umožňuje použitie v potravinárstve a pri úprave pitných vôd. Samozrejme, možno ho použiť aj na iné účely ako napr. na filtrovanie dažďovej vody, filtrovanie vody na napájanie zvierat, filtrovanie zavlažovacej vody či na iné účely – napr. ako filtre na zabránenie tzv. úletu častíc z filtrov s aktívnym uhlím, z filtrov na železo a mangán a pod.

Filter Cintropur NW ... obsahuje:

 • nádoba filtra
 • pripojovacie nádstavce
 • 1 ks. sedimentačná vložka 25 mikrón
 • doťahovací kľúč

Dodatočné parametre

Kategória: Filtre na vodu
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 0.5 kg
Druh položky: Filter CINTROPUR
Hustota sitka: 25 mcr
Materiál: PP, PET, EPDM, mosadz
Max. pracovný tlak: 16 bar
Max. prietok: 12500 l/hod
Max. teplota vody: 45 &deg, C
Pripojovací závit: 6/4 ''
Vhodné pre odfiltrovanie: mechanické nečistoty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptak.cz